IMG_20221007_111758a

Firma „Wtórstal” swoją działalność rozpoczęła 15 stycznia 1992 roku – w niepewnych czasach początków transformacji, gdy w Polsce budziła się gospodarka rynkowa. Zaczynaliśmy od 17 pracowników, dzisiaj zatrudniamy ich 10 razy więcej. Firmę założyło trzech wspólników.

Zajmujemy się przetwarzaniem surowców wtórnych, ale nie tylko….
Jako młoda, lecz prężnie rozwijająca się firma z dużymi aspiracjami na początku naszej działalności nawiązaliśmy współpracę z Hutą Stalowa Wola i to właśnie dzięki udanej współpracy z tą spółką do dnia dzisiejszego możemy chwalić się stabilnością i rzetelną współpracą z każdym kontrahentem. W czasie 30 lat działalności udało nam się prężnie rozwinąć . Dysponujemy specjalistycznym sprzętem wysokiej klasy o wysokich mocach przerobowych. Posiadamy nowoczesną linię do separacji odpadów niemetalicznych.

IMG_20221007_111911

Prowadzimy produkcję paliw alternatywnych. Posiadamy dwie stacje demontażu pojazdów. Przez 30 lat działalności wyrobiliśmy sobie silną pozycję na rynku, zasięg naszej działalności wykracza poza granice miasta a nawet kraju. Złom przetworzony przez naszą firmę trafia do Niemiec, Pakistanu, Indii a nawet Afryki.

W ostatnich 10 latach naszej działalności poszerzyliśmy zakres naszej działalności. Jesteśmy właścicielami największego Fitness Club w mieście – Fabryka Zdrowia oraz dwóch największych bawialni w Stalowej Woli i Tarnobrzegu – Fabryka Zabawy.
Współpracujemy z organizacjami i lokalnymi firmami np. z Muzeum Regionalnym, wspieramy stalowowolski sport będąc udziałowcem Piłkarskiej Spółki Akcyjnej.